Translate

esmaspäev, 20. detsember 2010

Sall, kardin ja käpikud...

Detsember2010 Rüüsidega sall.
Liigsuure dekolteega kampsiku tarvis.
Kootud lõngast Mohair Gold (segu mohäärist, villast ja akrüülist), varrastega nr.4. Poes oli neile lõngatokkidele täiesti võimatu vastu panna (sinise-hallitoonilised, halli-roosatoonilised, rohelise-kollasetoonilised jne...) kes on näinud, see mõistab! Väike ehmatus kuduma hakates -lõnga värviüleminekud ei kulgenud üldse sujuvalt (ärahellitatud Raasiku ja Jõgeva villavabriku Artistic lõngade poolt). Seega esimesed viis mõtet mustrite osas tuli aiataha visata. Hea juhuse läbi leidsin Osinkast selle mustri osinka.ru/topic-57622?&start=90. Juhus seegi, et minu valitud lõnga värv oli suht sarnane Osinka salli omaga, koostis ilmselt teine. Tõlketöö osutus suuremaks pähkliks, kui kudumine ise, tänud sulle, Inna, abi eest!
Salli kudusin kitsama, kui originaal.

Armastan rüüse!
Anne, Sinu kirikukinnaste rüüse armastan ka!


Üks päevinäinud uks sai endale kauaheegeldatud kardina. Heegelnõel nr.1,5 ja niit Sissy nr.20 ( ...kuidas see niit heegeldamise ajal keerdu kiskus...). Muster vanemast venekeelsest käsitööajakirjast ja kohandatud vajaduse järgi.

Tagantjäreletarkus: miks mitte linasest niidist?


Sarvilise mustriga kindad on kootud musta sokilõnga ja Raasiku 8/2 roosaga (või siiski muhuroosa? Igatahes mitte mingi "mõttetu roosa"). Muster raamatust Eesti kindakirjadKindad noorele mehele on kootud setu mustri järgi (raamatust Eesti kindakirjad),
värvid kandja meelejärgi.
Randmeosas mähitud nöör- see sai mu enda meele järgi...
Need veidi lumised kodusokid kudusin oma tädile. Villane ja kunstkiud koos ja pisut särtsu sokisääres...

2 kommentaari:

  1. Anne tervitab!
    Tore sinult jälle teateid saada! Kas või sokkide näol! Lihtsad, võluvad ja sinu moodi armsad!

    VastaKustuta
  2. Jälle ilusad tööd! Ja veelgi ilusamad fotod!
    Sinu rätik tundub küll ilusam olevat kui originaal! Tervitused Torist!

    VastaKustuta