Translate

neljapäev, 16. veebruar 2012

Lillekindad

Veebruar 2012Kõike võib ette tulla, isegi lillekinnaste kudumist.
Ja siis on päris hea kui hea kui keegi on internetti üles riputanud väikese juhendi, mismoodi üks lill peaks valmiskootud saama. Kasutasin õpetust mioka blogist.

Tütar tahtis just selliseid kindad oma klassõele Geiule sõbrapäevakingituseks.

Kindad on 100% meriinovillased
(sellist väärt lõnga müüb Jõgeva lõngapood) ja kootud varrastega nr 2.

Anne! Kindarüüž on Sinu jagatud skeemi järgi!

esmaspäev, 6. veebruar 2012

Kummutilina...

Tegin oma vanale kummutile lina.
Mul on küll alles vanaema kingitud kaks imeilusat kummutilina aga pestes kipuvad nad nii kurjasti kuluma, et ma ei raatsinud neid enam kasutada. Seega otsustasin kõige kiirema variandi kasuks, et lihtsalt õmblen ja heegeldan pitsi serva. .. ega ei läinudki kauem kui aasta:)

Heegeldatud nõelaga nr 1 ja niidiks Sissy20, mis mulle väga meelejärgi heegelniit pole, tundub kuidagi liialt tugeva keeruga. Aga võib-olla osutub see hiljem hoopis tugevuseks, näiteks kulumist silmas pidades?
Pitsi õmblesin ühe väga kvaliteetse, tugeva ja kangekaelse linase kanga külge. Riie ise on ostetud Mustvee kangapoest -oli kunagi selline aeg kui igas pisikeses linnakeses oli oma korralik kangapood (siinkohal kirjutaja ohkab...)

Üks sobilik laudlina ka sinna juurde. Mis nagu hiljem selgus päris hästi ei sobinudki, seda pitsi oli korraga lihtsalt liiast, ega ma pikalt ei kurvastanud, vedasin laua kummutist meetrijagu eemale ja pilt oli kohe parem (vähemalt ma püüan ennast selles veenda).

Roosipitsi muster on venekeelsest ajakirjast
Валя-Вапентина3-4/99